Bydlení bylo dostupnější


Vzhledem k tomu, jak jsou v současné době drahé byty a domy, lidé často mluví o tom, co jim o bydlení vyprávěli prarodiče a rodiče. Za socialismu bylo snadné najít a získat střechu nad hlavou. Na výstavbu se sice také čekalo, ale alespoň se budovala sídliště tak jak je známe dnes. Byty, které se stavěly před desítkami let, se dnes prodávají za miliony. S tím rozdílem, že tenkrát je většina lidí získala zdarma nebo za směšnou půjčku. Firmy dávaly lidem byty, pokud se zavázali, že u nich odpracují určité roky. To v dnešní době neexistuje. Mladí lidé si tak k bydlení musí pomoct sami. An jedné straně je to pochopitelné, ale na straně druhé je to problém.

dům bungalov

Stát každému ze mzdy a platu ukrojí více než polovinu. Je to k vzteku když potom člověk vidí, že se jeho daně a odvody vyhazují oknem. Vlády nezřízeně utrácí peníze občanů na věci, se kterými by celá řada lidí rozhodně nesouhlasila. Co se týče bydlení, kvůli zdražování jsou byty a domy velice nedostupné, a to i přes fakt, že naprostá většina z nich je financována prostřednictvím hypotéky, kterou musí splácet často až do důchodu. A to dnešní důchodci neznají.

peníze bydlení

Velice palčivým tématem jsou sociální dávky, které jsou vypláceny zejména lidem, kteří mají poměrně chladný vztah k práci, zato mají velice kladný vztah k pořizování si velkého počtu dětí. Takovým lidem stát dokáže vyplácet desítky tisíc měsíčně za nic, a ten kdo se snaží, má podle státních úředníků prodat i střechu nad hlavou, aby dostal v případě nesnází pár korun měsíčně. Vzhledem k tomu o jak palčivé téma dlouhodobě jde, mnoho politiků chce sbírat body za to, že prohlašují, že stát nebude tolik platit Nebankovnihypoteky.net. Zatím se ale za celé roky nenašel nikdo, kdo by přišel s efektivním a rychlým řešením. Peníze odvedené zaměstnanci tak i nadále budou létat z okna ven, protože není nikdo, kdo by chtěl problém systémově řešit.