I o dětské zuby je nutné pečovat


Kde se vzalo přesvědčení, že o dětské zuby se není třeba starat?
Pro snad každého dospělého je zcela normální, že se o svoje zuby stará. Nestačí ale jen si zuby čistit každý den, důležité je si je čistit opravdu důkladně, pomocí správných pomůcek a také pomocí správné techniky, jinak je veškerá snaha k ničemu. Správné čištění zubů je nutné naučit i děti, protože jednak přebírají zvyky od svých rodičů, a samy si návyky nevytvoří. Jakmile je ale naučíte že je normální a důležité se o zuby pečlivě starat, v dospělosti vám poděkují.

zubař a pacient

Mít zdravé zuby je důležité z hlediska celkového zdraví. Nedávné studie prokázaly přímou spojitost mezi srdečními chorobami a zubním kazem, který je nejčastějším onemocněním zubů. Zubní kaz se tvoří v místech, kde si lidé čistí zuby nejméně efektivně. Nejčastěji se s kazy setkáte v mezizubních prostorech, které je nutné čistit mezizubními kartáčky a nití. I malým dětem je ideální dočistit zuby mezizubním kartáčkem, který odstraní i zbytek bakterií, které normální kartáček neodstraní. Dbejte na hygienu zubů i u dětí, protože pokud budou mít zkažené mléčné zuby, stálé zuby budou mít vyšší kazivost.

zubař dítě

Máte problém sehnat zubaře?
Nedílnou součástí péče o zuby je prevence. Každý by měl chodit na preventivní prohlídky, kde zubař prohlédne zuby nejen pohledem, ale i rentgenem. Díky tomu zjistí zda se někde kazy netvoří. Pamatujte na to, že problém je, že kazy zpočátku nebolí. Jestli nemáte zubního lékaře, je to v dnešní době celkem častý jev, protože zubařů je málo, a tak mají všichni neustále plno. Hledáte zda není nějaký dětský zubař v Praze 3? Naše ordinace stále volná místa má. Jestli potřebujete zubního lékaře, který je empatický, má skvělý přístup k dětem a dokáže pomoct od mnoha problémů, zaregistrujte své děti a klidně i sebe u nás. Pomůžeme každému, kdo si chce dát zuby do pořádku.