Teplá nebo studená?


Jistě to znáte. Někdo tvrdí, že je studená, druhý že je teplá a ten třetí zůstává někde uprostřed. Tyto spory jsou většinou brány s rezervou a je jen věcí vlastníka bazénu ke komu se přikloní. Má tu výhodu, že pokud nemá teploměr do bazénu tak se může přiklonit ke komukoli. Jenže otázka se tím nevyřeší. I když nakrásně teploměr máte, voda bude pro někoho studená stále a teplá totéž. Každý člověk totiž reaguje jinak a pro každého jsou teploty také jiné. Jsou lidé, kteří v březnu chodí v krátkých kalhotách a tričku s krátkým rukávem v počasí, kdy se ještě ostatní halí do norkových a jiných kožichů.

občerstvení u bazénu

Těm je teplo i na horách, když lyžují. A jsou zase takoví, kteří mají v srpnu na sobě svetr a závistivě si vzpomínají na to, kde je jejich zimní bunda. Prostě, každý člověk to má vnitřně nastaveno nějak jinak. Proto je dobré znát přesnou teplotu vody a dokazovat tak, že má přesně tolik a tolik stupňů. Takže není teplejší nebo chladnější než včera, i když se to někomu může zdát. Člověk totiž může teplotu odhadovat velmi špatně. Hrají při tom roli také jiné ukazatele, které ho mýlí. Například stará pověst o tom, že voda v bazéně zteplá, když prší. Nezteplá. Je pořád stejná, jen chladný déšť působí dojmem teplejší vody.

teploměr v bazénu

Když byste vylezli z mrazícího boxu a hupli do stejné vody, také se vám bude zdát teplejší. Proto je dobré, když teploměr do bazénu máme. Na kvalitě vody to samozřejmě nic nezmění, ale budete mít jistotu. Takové odhadování nemá smysl a většinou nikdy k ničemu nevede. Proto neváhejte a pořiďte si takový přístroj. Na výběr je jich dost a dost. Od padesáti korun až nad několik tisíc. Ten je bezdrátový a displej můžete mít kde potřebujete. Sami musíte uvážit, jaký vám vyhovuje. Nejprve se však podívejte na nabídku a to tak, že kliknete na odkaz zde uvedený. Ten vás přenese, kam potřebujete.