Práce na počítači


Počítače a informační technologie anebo celkově informatika je vlastně taková nauka o počítačových. Protože je hodně lidí, kteří stále se chtějí zdokonalovat v počítači a chtějí znát více informací, které se týkají hlavně počítačů. Nebo vás by tohle nezajímalo? Je opravdu hodně lidí, kteří se zajímají o počítače už opravdu hodně dlouho. Ale také jsem slyšela různé tipy a názory, že prý se nic nenaučí úplně na sto procent dovedností na počítači. Myslíte si, že tohle je pravda? Podle mého názoru ano, protože třeba když se takhle koukám na různé umění počítačů a podobně, tak si říkám, jak je to opravdu hodně složité.

Bez počítače bych byla ztracená.

Já si absolutně nedokáži představit, kdybych já se musela naučit třeba alespoň šedesát procent toho, co ovládá třeba nějaký počítačový hacker anebo nejlepší počítačový technik. Myslím si, že tohle bych absolutně nezvládla. Nebo bych se musela pět let opravdu hodně intenzivně učit a tohle by mě nebavilo. Já jsem spíše na jazykové kurzy anebo na historii, ale také jsem si řekla, že když můj partner je odborník v počítačích a vyzná se v informační technologii téměř dokonale, že bych alespoň se k němu mohla trošku přiblížit, že bych se také naučila lépe počítače.

Znáte dobře počítače?

Abych porozuměla lépe informatice a internetové technologii anebo informační technologii. Bez internetu já osobně bych se doma už vůbec neobešla. Internet beru takový, že je to vlastně můj denní chleba. Jsem na něm každý den, a to hlavně kvůli tomu, že na mailu čtu zprávy, které potřebují do své práce anebo do svých počítačových kurzů, na které jsem se přihlásila. Navíc i můj syn tam hraje na počítači různé počítačové hry, takže si myslím, že i malé děti ocení, když budou mít svůj počítač anebo notebook, protože už i malé děti se učí informační technologii a vyznají se v počítačích. Syn v pěti letech už uměl udělat normálně email anebo si založit třeba nějakou jinou stránku.