Chytrá panenka


Technika je něco, co každého člověka baví. Podle mého názoru technika je tady od toho, aby také lidem zjednodušovala práci anebo zjednodušovala život. Já si myslím, že lidé používají techniku nejenom ke své práci a dalším věcem, ale také hlavně k zábavě, tedy alespoň já. To bych nebyla já, abych taky nehrála různé hry. A to hlavně počítačové hry anebo takové hry, kdy jsou třeba hračky ve formě robotů a podobně. Vzpomínám si, že jako takové dorůstající dítě, myslím, že to bylo asi v šesté nebo sedmé třídě, tak jsem dostala takového robotického pejska. Jmenoval se Aibo.

Děti mají rádi technické hračky.

Vůbec nevím, kde ho rodiče tehdy vzali, protože já jsem ho potom chtěla koupit své mladší sestře, která byla pětiletá holčička, ale už jsem tohohle robotického pejska Aiba nenašla. Chtěla jsem také pro svou malou sestru nějakou technickou hračku. Bohužel jsem nic nenašla. Všude byly jenom takové panenky, ale říkala jsem si, že když má sestra asi pět panenek a má je moc ráda, že jí koupím jednoduše další panenku. Tak moje pětiletá sestra bude mít šestou panenku. Co je na tom divného? Myslím si, že i tak bude ráda. Koupila si ji teda panenku, která je čůrací, plakající a také může pít vodu a z toho právě čůrá.

Panenky jsou u holčiček oblíbené.

Já si myslím, že takovéto technické hračky pro malé děti jsou praktické a líbí se mi to. Já jako dítě jsem měla jenom toho jednoho robotického pejska, protože za mě ještě nebyly tak dokonalé panenky, které uměly téměř všechno, jako reálné dítě, jako reálný novorozenec nebo reálný kojenec. Řeknu vám, že moje sestra byla opravdu nadšená z panenky, kterou jsem jí dala. Vyhrála si s ní opravdu hodně dlouho. Hrála si s ní prý asi rok a půl, než se panenka úplně rozbila. Já se nedivím, dnešní technika skoro nic nevydrží. A tak jsem si řekla, že když technika vydrží tak málo, že by měla být levnější. Nebo co si o tom myslíte vy?