Zájem o politiku


Sledujete politiku? Tedy ne přímo, že byste ji sledovali, ale spíše by mě zajímalo, jestli se o politiku zajímáte opravdu ve velkém. Jsou totiž lidé, kteří třeba na politiku vůbec nedají dopustit. A to je například moje babička a dědeček a občas také moje máma s otcem. Tito všichni dávají přednost politice snad před úplně každým filmem. To já taková nejsem. Samozřejmě, že se také ráda na politiku podívám nebo si poslechnu různé politické duely. Tohle zase musím uznat, že politické duely mě moc baví. Sice se dívám také na zprávy nebo na různé pořady o politice, ale když jsou nějaké duely o politice, tak na to se musím dívat vždycky jinak.

Co vy a politika?

Ta politika mě tak až moc nebere na to, že bych se musela dívat opravdu téměř na všechno, co se týká politiky. Jak to dělá babička s dědečkem a občas i máma s otcem, tak na tohle by mě tedy rozhodně neužilo. Moje máma dokonce pravidelně odebírá také různé politické časopisy. Otec zase čte politické noviny a vždycky, když časopisy a noviny přečtou, tak to vždycky dají babičce a dědečkovi, takže to je zase prima. A na jednu stranu se noviny a časopisy přečtu dvakrát. A že je to jenom o politice? Kdoví, třeba to nikomu to prý nevadí.

Někdy politice nerozumím.

Je logické, že když se někdo zajímá o politiku, tak si přečte opravdu téměř cokoliv, co se týká politiky. Mě politika zajímá a více bych se jí věnovala, kdyby mě to zaujalo, kdyby třeba v té politice bylo něco, s čím sympatizuji. Jenomže bohužel já patřím k té většině lidí, kteří nesympatizují s dnešní vládou a celkově s politikou. Ale zase musím uznat, že některé politické názory sice jsou takové pravdivé anebo mají kousek k pravdě. Ale není to tak ideální, jak bych si přála. Logicky chápu, že nemůže být všechno podle mě, že nemůže být úplně všechno, jak si přeji anebo jak bych si přála, jak bych chtěla. Takže na politiku se raději nekoukám, abych se nemusela zbytečně nervovat. Nechci si zbytečně zatěžovat organismus.