Ve společenských šatech ženy oslňují svou krásou


V přírodě můžeme nalézt mnoho příkladů, ve kterých si uvědomíme, jak je fyzická krása relativní. Zobrazuje se to například na živočišných druzích, kde jsou samci výrazně zbarveni a jsou vysloveně na první pohled atraktivní, zatímco samičky jsou zabarvené spíše nenápadně a za krásou svých partnerů výrazně pokulhávají. Připomeňme kupříkladu samce Páva korunkatého nebo Kachny divoké, anebo u akvarijních rybek samce Betta splendens či živorodek Poecilia reticulata (Gupka Paví oko).

vánoční atmosféra

U člověka je to přesně naopak, ženy jsou ve všech směrech výrazně krásnější a ještě více se to projevuje na tamní garderobě při společenských událostech, například na plese. Zatímco muži oblékají tuctová saka a kalhoty, i když se jedná o modely šité na zakázku, ženská krása vyniká ve společenských šatech z Prahy takovým způsobem, že dodává společenským událostem úplně jiný náboj.

žena v šatech

Plesová sezóna – ples je oblíbená zábava pro zimní měsíce již mnoho let a lidé se plesů účastní kvůli společenským kontaktům a svým způsobem také z erotických důvodů, protože muži se při tanci mohou alespoň letmo dotýkat ženského těla a dlaní a mají ženu před sebou v těsné blízkosti. Mohou si prohlížet její vnady, a i když jsou skryté pod vrstvou oděvu, působí tu obvykle více sexy, než jiné typy běžného civilního oblečení.

Firemní večírky – společenské šaty nachází uplatnění i na firemních večírcích, kde se lidé mají možnost lépe poznat a konverzovat nad zákusky a u šálku dobrého čaje, kávy a dalších vesměs nealkoholických nápojů. Jsou-li společenské šaty výrazně zbarvené do pastelových tónů, je každá taková žena obvykle středem pozornosti, protože barvy samy o sobě zvyšují atraktivitu v odívání, a šaty i svými působivými tvary zvýrazňují ženskost, smyslnost, křehkost, vzdušnost a další přirozené atributy něžného pohlaví.