Studium v Paříži


Vždycky jsem moc ráda jezdila do zahraničí. V zahraničí jsem se dokonce také narodila. Narodila jsem se ve Francii. A i když jsme potom ihned po mém porodu jeli zpátky do naší České republiky, tak jsem stále měla takový pocit, že mě to do Paříže láká. Viděla jsem se v Paříži. Je to opravdu nádherné město. Víte, kdy jsem se do Paříže podívala? Asi až v jedenácti letech a v osmi letech jsem se teprve dozvěděla, že jsem se narodila v Paříži. Nechápu, proč mi tohle rodiče neřekli dřív. Také mi neřekli, proč jsme se vrátili. Oni řekli, že tam prý jenom pracovali, ale že prý když jsem se narodila, tak chtěli zpátky do České republiky.

V Paříži jsem se narodila.

Když jsem potom byla v Paříži, tak jsem si říkala, jak tady je nádherná kultura. Jaké je v Paříži opravdu krásné prostředí. V Paříži je krásné opravdu všechno. Nenašla jsem v Paříži nic, co by se mi nelíbilo. A potom také ta kultura. Chodila jsem tam potom do všech divadel a také do kina. A ptáte se, jestli umím francouzsky? Samozřejmě, že umím. Francouzsky jsem se začala učit už v pěti letech, učila jsem se to ve školce a potom jsem ještě chodila do kurzu francouzštiny a také angličtiny, protože moji rodiče chtěli, abych byla opravdu hodně kulturně vzdělaná a také, abych měla jazykovou výbavu. Myslím si, že tohle je skvělé.

Francie je naprosto kouzelná.

Každý člověk by měl umět alespoň minimálně jeden cizí jazyk. Já jsem si řekla, že bych chtěla umět dva anebo tři cizí jazyky. Co se ale týká kultury, tak jsem opravdu hodně kulturně založený člověk, a to vlastně i celá moje rodina. Celá rodina má ráda kulturu, jezdíme velice často také do Anglie a potom také do zmíněné Paříže, kde je mi nejlépe, tak jsem si řekla, že bych mohla asi udělat nějakou školu, která je právě v Paříži. Nevím jak vy, ale mě by se líbilo studovat v Paříži. Když umím francouzsky, tak proč bych nemohla studovat tam? Podle mého názoru za zkoušku nic nedám. Ukončit studium v Paříži mohou přece kdykoliv.