Látkové nebo jednorázové.


V dnešní době je velmi moderní, kdy se ženy, které čekají miminko rozhlížejí, co budou používat, aby to bylo pro jejich dítě co nejlepší a nenáročné. Už to není jako dříve, kdy se museli látkové pleny vyvařovat a sušit. V dnešní době máte více možností a jednou z těch první, kterou většinu žen napadnou je jednorázové pleny, které v dnešní době koupíte úplně všude. Mají hned několik značek, které mohou vašemu dítěti sedět a nemusejí, každé dítě reaguje jinak a v některých může protékat a v jiných se mu to nikdy nestane. Můžete mít například dvojčata a jednomu mohou vyhovovat značky Dada a druhému dítěti mohou vyhovovat značky Babylove.

látkové pleny svrchní kalhotky

Jedná se o naprosto jiné značky, které mají jiné provedení, ale každé dítě je originál a v jedněch se vám může dítě oprudit a v jiných bude naprosto spokojené. Těžko říct čím to může být, ale opravdu s to tak stává, ovšem jsou naprosto jednoduché na použití. Koupíte si balík a pak jen jednu po druhé používáte. Většinou, jsou dělané na lepící pásky, kdy dítěti pod pupíkem plenu zalepíte a už jen zkontrolujete nohavičky, aby je neměl nikde špatně ohrnuté, aby se nic nedostalo ven. Pak jsou tu matky, které chtějí vyzkoušet látkování, jak se dělalo již za naších babiček a maminek, ale není to v dnešní době tak náročné, jako to měli ženy dřívější doby.

látkové pleny svrchní kalhotky

Dnes s moderní pračkou a sušičkou si jednoduše poradíte s praním a je to naprostá hračka. Existují látkové díly, které skládáte na sebe a tvoříte tak savou vrstvu, která by měla pojmout vše, co z dítěte vyjde a pak tu svrchní vrstvu, která by to neměla propustit ven. Jedná se o látkové pleny svrchní kalhotky, které jsou ze speciální materiálu, který není propustný. Můžete ho tedy použít hned opakovaně, když nebude nějak zašpiněny. Existují i speciální vkládací papíry, které zadrží bobek a ty pak jednoduše spláchnete do záchodu.